Terapia grupowa – odpowiedź na wiele problemów!

Terapia grupowa to jedna z form niesienia pomocy ludziom w ich problemach. Wydaje się jednak, że jest to najmniej chętnie wykorzystywana forma, ponieważ należy zwierzać się ze swoich problemów wysłuchując również innych osób. Na czym polega taka terapia i dlaczego większość woli wizyty indywidualne?

Jak wygląda terapia grupowa?

Dużo osób jest zamkniętych w sobie i nie chce rozmawiać o swoich problemach z innymi osobami bądź nie chce, by ktoś poza specjalistą musiał o tym słyszeć. Jednak zalet, dlaczego tego typu terapia Radom jest pozytywem piszemy niżej.

Wiele zależy od tego, czy mamy do czynienia z terapią zamkniętą, czy też otwartą. W zależności od tego, na jaki temat rozmawiają pacjenci ci mogą znajdować się na różnym poziomie swojego leczenia. To spory plus, ponieważ ci, którzy dopiero zaczynają mogą skorzystać z porad tych osób, które na sesje uczęszczają dłużej.

Oczywiście mogą być też terapie zamknięte, które zaczynają się i kończą dla wszystkich w tym samym czasie. Są to zazwyczaj sesje w zakładach psychiatrycznych.

Sesje wyglądają w ten sposób, że przeważnie prowadzi je więcej niż 1 specjalista. Ważne jest to, aby w grupie nie było zbyt wiele osób, najlepiej tak do 10, aby mieć możliwość swobodnej rozmowy z każdym. Nikt nie może poczuć się ominięty, jego problemy nie mogą być bagatelizowane, ponieważ może przynieść to odwrotny skutek do spodziewanego.

Brak wizyt na kolejnych sesjach i pogłębianie się problemu to najgorsze, co może spotkać pacjenta. Stąd też organizacja terapii grupowych do najprostszych nie należy.

+Tekst sponsorowany +

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się też spodobać