Botaniczny podział marihuany

Marihuana znana jest człowiekowi od wielu wielu lat. Stwarza wiele skojarzeń, zarówno tych pozytywnych, które nawiązują do korzystnego wpływu na dolegliwości bólowe, jak i te mniej pozytywne, kiedy chodzi o działanie psychoaktywne. Jest to roślina, która od lat odgrywa rolę w kulturze człowieka i ziołolecznictwie. Jest to jednoroczna roślina trawiasta. Marihuana jest jednopienna lub dwupienna. To znaczy, że niektóre gatunki są rozdzielnopłciowe.

Botaniczny podział

Botaniczny podział rodzajów marihuany opiera się na miejscu pochodzenia oraz na różnicy morfologicznej. Podgatunkami marihuany są: konopie indyjskie, dzikie oraz siewne.

Konopie indyjskie – sativa indica

Pierwotnie ten podgatunek występował w Indiach, Afganistanie oraz Iranie. W ich składzie występuje odpowiedzialny za działania psychoaktywne THC. Podczas terapii w dolegliwościach bólowych ten składnik wpływa na poprawę stanu chorego. W naszym kraju konopie indyjskie i ich uprawa jest zabroniona.

Konopie siewne – sativa sativa

Te odmiany nie posiadają działania psychoaktywnego, gdyż poziom THC nie przekracza w ich przypadku wartości 0,2 %. Nie wpływa ona na percepcje i nie pobudza. Z tej właśnie odmiany produkuje się olej konopny, który ma pozytywny wpływ na zdrowie. Bardzo często stosuje się odmianę konopi siewnych do produkcji kosmetyków do ciała. Nasiona konopi siewnej mają w sobie wiele składników mineralnych i aminokwasów, których nasz organizm nie potrafi sam wytworzyć.

Konopie dzikie – sativa Ruderalis

Odmiany te pochodzą z Azji Mniejszej. Nie mają działania psychoaktywnego, dlatego, że prawie nie mają w sobie THC.

Odmiany konopi z powodzeniem krzyżuje wiele osób. Powstaje przez to wiele hybrydowych odmian, jak na przykład girl scout cookies auto, która ma genotyp indica i sativa.

+Artykuł sponsorowany+

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
To powinno ci się też spodobać