Regały

Co poza regałami powinno znaleźć się w każdym magazynie?

Kompletowanie wyposażenia magazynu nie należy do najłatwiejszych zadań. W związku z tym, warto poświęcić na nie nieco więcej czasu tak, aby mieć pewność, że nie zabraknie tam niczego, co będzie niezbędne w codziennej pracy. Kluczowym elementem takiej przestrzeni są regały. W co jeszcze należy wyposażyć magazyn?

Podstawowa funkcja każdego magazynu to przechowywanie oraz wysyłka towarów. W związku z tym, niezwykle ważne jest, aby urządzić tego typu pomieszczenie w sposób, który będzie sprzyjał systematycznej i efektywnej gospodarcze magazynowej. Nie będzie to jednak możliwe bez odpowiedniego systemy magazynowania. Warto zainwestować w wysokiej jakości regały paletowe wyprodukowane z materiałów takich, jak chociażby stal lakierowana proszkowo. W przypadku tego typu produktów możemy mieć pewność, że posłużą nam one przez długi czas. Dzięki trwałym regałom unikniemy bałaganu w magazynie i podniesiemy jego produktywność. Duży wybór regałów znajdziecie Państwo na stronie firmy Regały Log-System.

Podstawą funkcjonowania każdego magazynu jest logistyka wewnętrzna. W tego typu pomieszczeniu znajduje się całe mnóstwo przedmiotów wymagających zorganizowanego przechowywania, załadunku oraz rozładunku. Niestety, ręczna obsługa towarów jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia, w szczególności gdy w grę wchodzą ciężkie ładunki. W związku z tym, najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w wózki widłowe, dzięki którym szybko i łatwo będziemy mogli transportować różnego rodzaju towary, bez względu na ich ciężar. Przed rozpoczęciem użytkowania takiego sprzętu należy przeszkolić operatorów, co pozwoli nam uniknąć przykrych wypadków.

Niemalże każdy produkt, który będzie przez dłuższy czas przechowywany w magazynie, wymaga opakowania. Towary znajdują się tutaj w ciągłym ruchu, a co za tym idzie – jeżeli w odpowiedni sposób nie zabezpieczymy ich, mogą one spać z regału lub wózka i ulec uszkodzeniu. W związku z tym, warto wyposażyć magazyn w różnego rodzaju narzędzia zmniejszające ryzyko uszkodzeń transportowych. Zalicza się do nich między innymi folię bąbelkową, taśmę stretch czy pistolety na zszywki.

Magazyn jest nie tylko miejscem do składowania dużych ładunków na paletach. Niekiedy zachodzi tam konieczność przechowania mniejszych przedmiotów, co wymaga odpowiednich pojemników. Sprawią one, że magazyn stanie się bardziej wszechstronny i możliwe będzie zachowanie w nim porządku. Następnym ważnym elementem wyposażenia są maty do pracy na stojąco. Wielu pracowników magazynów spędza długie godziny bez korzystania z krzesła, co może skutkować bólem pleców i nóg. Maty warsztatowe umożliwią odciążenie stawów i zredukowanie bólu, gwarantując większy komfort pracy na stojąco.