Praktyczne regały dla plastyków

Przechowywanie papieru w dużych arkuszach bywa problematyczne, a ich zwijanie w rulony nie zawsze pożądane. Szczególnie sztywny karton lub tektura pod wpływem rolowania nie tylko odkształcają się, ale również często zaginają i załamują tracąc idealnie gładką powierzchnię.

Dla artysty plastyka taki materiał nie spełnia wymogów w przypadku wielu różnych prac, dlatego zorganizowanie odpowiedniego miejsca przechowywania bywa bardzo istotne. W przeszłości najczęstszym i najbardziej popularnym sposobem było umieszczanie kartonów w dużych sztywnych teczkach.

Dziś wszędzie tam, gdzie gromadzi się wiele rodzajów w większej ilości świetnym rozwiązaniem mogą być specjalne regały półkowe. Ich konstrukcja bywa bardzo prosta, przypominająca tradycyjne rozwiązania spotykane w sklepach z tą różnicą, że półki umieszczone są w mniejszych odstępach i w układzie lekko pochylonym. Takie ustawienie pozwala na wygodne wyjmowanie arkuszy z ciasnych przestrzeni.

Regały półkowe do papieru i kartonów posiadają specjalnie zabezpieczone listwami krawędzie półek, dzięki czemu arkusze nie zsuwają się. Kolory i rodzaje materiałów są doskonale widoczne, dlatego nie wymagają przekładania stosu w celu znalezienia konkretnego arkusza.