Jakie dzieła sztuki kupować?

Na rynku dzieł sztuki działają zarówno osoby, które są kolekcjonerami a jednocześnie osoby, które na tym rynku inwestują a co za tym idzie chcą spekulować cenami dzieł sztuki. Oczywiście inwestycje na rynku dzieł sztuki można realizować przede wszystkim w średnim oraz długim horyzoncie czasowym.

Szybko i dyskretnie, przyjeżdżamy do domu pacjenta – Euro-Med – Natychmiastowa ulga. Doświadczeni lekarze. Bezpłatny dojazd.

Trzeba to brać pod uwagę, gdyż w porównaniu do innych rodzajów inwestycji niezbędne jest realizowanie zakupów przy konieczności zamrożenia środków finansowych na znacznie dłuższy okres czasu. Z tego powodu nie są to inwestycje, które pozwalają na wykonanie tak szybkiego obrotu środkami finansowymi. Jednocześnie dla wielu osób dzieła sztuki są rozwiązaniem alternatywnym, które jest stosowane podobnie jak inwestowanie na rynku nieruchomości, które pozwala na zapewnienie zachowania środków finansowych i ich wartości poza rynkiem bankowym oraz finansowym. Dla wielu osób posiadanie wartościowych przedmiotów pozwala również na zapewnienie większej pewności, że nie straci się nawet w przypadku kryzysów finansowych wartości posiadanych rzeczy.